dijital baski

Dijital Baskı ( Digital Baskı ) Matbaa tekniğinde kullanılan film ve kalıp gibi unsurların ortadan kaldırılmasıyla dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin, grafik, çizim v.b. gibi görselin hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları yardımıyla doğrudan baskı malzemeleri ( Vinil, Folyo, One Way Vision, Mesh, Canvas, Cast folyo …vs) üzerine basılması işidir.

Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir

1)      Dış Mekan (Outdoor ) Dijital Baskı

branda baskı

2)      İç Mekan (indoor ) Dijital  Baskı

1) Dış Mekan Dijital Baskı

Açık hava reklamcılığında kullanılan; reklam, tanıtım amaçlı büyük yada küçük afişler, bilboard, araç üstü giydirmeler v.b. gibi malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşididir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve dijital baskı makinelerinde kullanılan boya kalitesine göre yoğun güneşte ve kötü hava koşullarında dayanıklılık gösterir.

foreks tabela

Dış Mekan Dijital Baskının Çeşitleri;

a ) Vinil Dijital Baskı

Işıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılır. Işıklı vinil ; florasan tabanlı tabelalarda kullanılır. Işıksız Vinil ; Afişlerde, Tabelalarda ve dış mekan bina cephelerinde bilboardlarda …vs kullanılır.

b ) Folyo Dijital Baskı

Normal , Cast ve Şeffaf folyo olarak sınıflandırabiliriz. Normal folyolar tabelalarda ve cam vitrinlerde , cephelerde ve yönlendirmelerde kullanılır. Cast Folyolar girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde ve özellikle araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanır üzerine özel laminasyon atıldığında daha uzun ömürlü olur. Şeffaf folyoya Dijital Baskı ters baskı olarak yapılır içerden yapıştırılır. Stickerlarda kullanılır.

c ) Mesh Vinil Dijital Baskı

Mesh Vinil delikli olması özelliği ile bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan dijital baskı ile reklam amaçlıda kullanılabilen bir üründür. Vinilin delikli olma özelliği sayesinde hem rüzgara karşı dayanıklıdır hem de içerden bakıldığında dışarıyı görebiliriz.

d ) One Way Vision Dijital Baskı

Hem reklam isteyen hemde görüntü kirliliği olmasını istemeyen yerler için ideal bir folyo çeşididir. Bu malzemede mesh vinil gibi delikli olma özelliğine sahiptir. bu özellik sayesinde siz değerli müşterilerimiz bu folyo sayesinde hem reklamınızı yapacaksınız hemde dışarıyı rahatca görebileceksiniz genelde yapışkanlı olma özelliğinden dolayı vitrin camlarına ve camlı binaların dış cephelerine uygulanır.

onewayvision

e ) Dijital Baskılı Cast folyo

Diğer folyolara göre daha hassas bir folyodur. Uygulanacak alana daha hakimdir, sıcak hava ile uygulanır,esnekliğinden dolayı girinti ve çıkıntılara daha iyi mukavemet sağlar, söküm esnasında uygulanan yere zarar vermez.

f ) Dijital Canvas Baskı

Bu malzemede resimlerinize Yağlı boya tablo görüntüsü verebilirsiniz.

2 ) İç Mekan (indoor) Dijital baskı.

İç mekan Dijital Baskı makineleri ile yüksek kaliteli her türlü baskı yapılabilmektedir. Ancak genel olarak kullanılan iç mekan dijital baskı çeşitleri aşağıdaki gibi sınıflandırılır.

• Poster Baskı
• Afiş Baskı
• Fotoğraf Kağıdı Baskı
• Duratrans Baskı
• Folyo Baskı
• Canvas Baskı
• Saten Baskı
• Pet Film Baskı
• PP Kağıt Baskı

Stand yapımı

stand yapımı